باربدنیوزجهرم: پنجمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه جهرم به کار خود پایان داد. مراسم اختتامیه این جشنواره شامگاه چهارشنبه 26 مهرماه با حضور رئیس، مسئولین و جمعی از دانشجویان این دانشگاه با تقدیر از برگزیدگان برگزار شد.

دکتر بهرام شعبانی در این مراسم، ضمن خیر مقدم به میهمانان و دانشجویان و تشکر از دست اندرکاران و برگزارکنندگان جشنواره، ابراز امیدواری کرد دانشجویان دانشگاه جهرم که در این جشنواره برگزیده شده اند در جشنواره کشوری حرکت که در آبان ماه برگزار می شود نیز دارای رتبه و مقام شوند.

وی همچنین در مورد وضعیت دانشگاه نیز مطالبی بیان داشت از جمله اینکه دانشگاه جهرم در ابعاد مختلف رو به توسعه است و این دانشگاه در قالب چهار دانشکده و 17 رشته تحصیلی دانشجو می پذیرد و در تصویب رشته های مطلوب موفق بوده است.

شعبانی همچنین گفت: دانشگاه جهرم در جذب نیروهای هیئت علمی، حرکت خوبی داشته و در بخش عمرانی نیز سه پروژه جدید برای پردیس دانشگاه تصویب شده است.

وی وضعیت فضاهای آموزشی و امکانات فعلی دانشگاه تا آماده شدن پردیس را مطلوب ارزیابی کرد و بر تلاش در بهبود این فضاها و تجهیز آنها تا جبران کمبودها تأکید کرد.

رئیس دانشگاه جهرم گفت: چهار آزمایشگاه در تابستان امسال تجهیز کردیم که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور اگر الان می خواستم این کار را انجام دهیم تنها نیمی از این تجهیزات را می توانستیم تهیه نماییم.

وی ابراز داشت: سال گذشته برای سال 91 بودجه های خوبی بای دانشگاه مصوب شده است که امیدواریم با توجه به وضعیت خاص فعلی، این بودجه ها به دانشگاه داده شود تا در تجهیز و پیشرفت دانشگاه هزینه شود.

دکتر شعبانی در پایان صحبت های خود در مراسم اختتامه پنجمین جشنواره ملی حرکت بخش درون دانشگاهی گفت: مهمترین اصل برای مدیریت و مسئولان دانشگاه جهرم خدمت به دانشجویان در حد توان است.

خانم الهه نیکوبخت دبیر جشنواره نیز در حاشیه این مراسم، توضیحاتی در مورد جشنواره به باربدنیوز ارایه کرد. وی گفت: پنجمین جشنواره ملی حرکت با هدف منعکس کردن فعالیت و دست آوردهای انجمن های عمی دانشجویی در سطح دانشگاه ها برگزار می شود که دارای دو بخش دورن دانشگاهی که در آن انجمن های علمی و بخش کشوری که در این بخش نیز دانشگاه ها به رقابت می پردازند، می باشد. وی افزود: دانشگاه جهرم 14 انجمن علمی دارد که در این جشنواره شرکت کرده اند و در پایان جشنواره برگزیدگان و برترین ها معرفی و تقدیر خواهند شد و آثار برگزیده به مرحله کشوری راه خواهد یافت.

گفتنی است این جشنواره از 23 الی 26 مهرماه همراه با برگزاری نمایشگاه در محوطه دانشگاه جهرم برگزار شد که انجمن های مختلف با ایجاد غرفه هایی به ارایه فعالیت ها و دست اوردهای خود پرداختند و برنامه های جنبی همچون کارگاه آموزش روباتیک، مشاعره، انجام مسابقات مختلف ورزشی، علمی، فکری و ... همچنین پرتاب موشک آبی که توسط انجمن علمی مکانیک این دانشگاه ساخته شده است ازجمله بخش های این جشنواره بود.

همچنین معرفی دکتر آسوده به عنوان عضو هیدت علمی و مدیر امور فرهنگی دانشگاه در این مراسم توسط رئیس دانشگاه انجام شد.

از حواشی این مراسم نیز می توان به حضور کمرنگ مسئولین شهری و دیگر دانشگاه ها به رغم دعوت از آنها طبق آنچه در مراسم گفته شد، حتی عدم حضور شهردار به رغم اینکه در جلسه اعلام شد که حضور می یابد،اشاره کرد.

تصاویر مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه جهرم

تصاویر نمایشگاه پنجمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه جهرم


برچسب‌ها: جشنواره ملی حرکت, دانشگاه جهرم, نمایشگاه, پرتاب موشک آبی, کارگاه آموزشی, انجمن علمی دانشجویی, مسابقه

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است

+ نوشته شده توسط باربد در پنجشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۱ و ساعت 9:49 |